دوشنبه، 12 خرداد 1399
A A A   En
ضرورت تعیین بهینه ترین قیمت برای ساخت مسکن ملی

ضرورت تعیین بهینه ترین قیمت برای ساخت مسکن ملی

تاریخ انتشار: 1399/03/01|   بازدید: 58 |  print

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در طرح اقدام ملی مسکن هدف تامین مسکن مردم است گفت: در انعقاد قراردادها بهینه ترین قیمت در نظر گرفته شود تا قیمت تمام شده بالا نرود.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در جلسه ویدئو کنفرانسی با مدیران کل راه و شهرسازی استان ها در خصوص وضعیت پیشرفت پروژه های طرح اقدام ملی مسکن گفت: در این طرح هدف اصلی تامین مسکن است و در تعیین قیمت ها باید به این موضوع توجه شده و قیمت ها در بهینه ترین حالت ممکن تعیین شود.

محمود محمودزاده افزود: در پیشرفت پروژه، مدیران کل استان در صورتی که تعلل و عدم توانایی در پیمانکار مشاهده کنند، اختیار دارند که پروژه را به پیمانکاری که توانایی لازم را دارد واگذار نمایند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شیوه نامه نحوه انتقال پروژه های نیمه کاره به طرح اقدام ملی مسکن گفت: باید از ظرفیت این طرح استفاده کرده و پروژه هایی که امکان تکمیل دارند و بدون متقاضی مانده و حایز شرایط هم هستند را با انجام توافقات لازم تکمیل کرد.

محمود زاده افزود: نکته ای که در مورد مددجویان بهزیستی یا دهک های اول، دوم، سوم و پایین جامعه وجود دارد این است که  به لحاظ  تجربه هایی که در گذشته داشتیم به این جمع بندی رسیدیم که دهک ها و گروه های خاص را یک جا متمرکز نکنیم.

وی اضافه کرد: بخشنامه ای به زودی برای تمام استانها ارسال می شود که در تمام پروژه های طرح اقدام ملی  درصدی از این پروژه ها را با شرایط و متراژهای متناسب با توانایی متقاضی برای دهک های پایین و مددجویان در نظر بگیریم که ما بتوانیم این اقشار را در میان توده های مختلف اجتماعی پوشش بدهیم تا از ایجاد ساختمان های برند دار در مناطق شهری و پیامدهای اجتماعی آن جلوگیری شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: تمام پروژه هایی که در قالب سهمیه هست در خرداد ماه عملیات اجرایی آنها شروع خواهد شد و برنامه زمانبندی موازی و فشرده باید تدوین شود که به امید خدا بتوانیم در زمان بندی  مقرر به نتیجه برسیم.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص این طرح در استان قزوین اظهار کرد: از  کل برنامه ای که برای استان قزوین ابلاغ کردیم و سهمیه استان قزوین که شامل 9500 واحد مسکونی بود، نزدیک 3000 واحد برای شهرهای بالای صدهزار نفر، 3500 واحد  برای شهرهای زیر صد هزار نفر و بیش از 3000 واحد هم در بازآفرینی داشتیم که در مجموع این تعداد 9500 واحد است که باید در استان تامین زمین انجام شود.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد