دوشنبه، 12 خرداد 1399
A A A   En
تا کنون 32 هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است

تا کنون 32 هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است

تاریخ انتشار: 1399/02/31|   بازدید: 54 |  print

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین: مجموع زمین هایی که برای طرح اقدام ملی اختصاص پیدا کرده بالغ بر 32 هکتار هست که در اکثر شهرهای استان ما توانستیم زمین های مورد نظر را تامین کرده و در حال حاضر در دو سه شهر کمبود اساسی وجود دارد و این آمادگی را داریم که متناسب با برنامه ابلاغی ظرفیت را بالا ببریم.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، ابراهیم مبارک قدم در جلسه ای ویدئو کنفرانسی با معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص بررسی وضعیت پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن در استان ها، با ارایه گزارشی از وضعیت استان قزوین، عنوان کرد: در بحث تامین زمین ما حوزه قزوین و محمدیه را یکی در نظر گرفته و از ظرفیت اراضی موجود در ناحیه شهری مهرگان استفاده کرده ایم.

مبارک قدم افزود: از کل برنامه ابلاغی، برای 19 شهر استان در 11 شهر زمین تامین شده و مجموعا در شهرهای بالای 100 هزار نفر 2500 واحد مسکونی زمین تامین شده است.

وی اضافه کرد: میزان زمین تامین شده برای احداث کل پروژه  ها 3183 واحد مسکونی می باشد که تا  پایان اردیبهشت ماه از طرف این اداره کل تامین شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی بیان داشت: با توجه به شیوه نامه های ابلاغی بنا داریم دو پروژه نیمه تمام مسکن مهر که دچار مشکلاتی بوده اند را به طرح اقدام ملی مسکن انتقال دهیم تا با استفاده از ظرفیت های این طرح این پروژه ها را نیز تکمیل نماییم که در صورت انجام این برنامه، مجموع 822 واحد مسکونی به طرح اضافه خواهد شد.

مبارک قدم گفت: این تعداد به همراه 3183 واحد مسکونی اختصاص یافته در مجموع 4005 واحد مسکونی را شامل می شود که اداره کل راه و شهرسازی زمین آن را تامین کرده است.

مدیر کل راه  وشهرسازی بیان داشت: 85 واحد مسکونی در شهر قزوین نیز در قالب مسکن محرومین توسط بنیاد مسکن آغاز شده و پی سازی آن به اتمام رسیده است.

مبارک قدم افزود: مجموع زمینهایی که برای طرح اقدام ملی اختصاص پیدا کرده بالغ بر 32 هکتار هست که خوشبختانه در اکثر شهرهای استان ما توانستیم زمین های مورد نظر را طبق برنامه تامین کرده و فقط در دو سه شهر کمبود اساسی وجود دارد و  این آمادگی را داریم که متناسب با برنامه ابلاغی ظرفیت را بالا ببریم.

مدیر کل راه و شهرسازی افزود: 1200 واحد مسکونی در قالب تفاهم نامه ای بین اداره کل راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمان امام در قالب کارگزاری در شهر قزوین امضا شده که نقشه های آن تهیه شد  و در کمیسیون ماده 5 سطح و سطوح سرانه ها متناسب با ضوابط شهرسازی دیده شد.

مبارک قدم ادامه داد: نقشه های فاز یک و دو تهیه شده و نهایتا تبدیل به تفاهمنامه احداث شده و در حال حاضر در مرحله صدور پروانه ساختمانی قرار دارد.

وی افزود: برای 400 واحد مسکونی دیگر نیز ستاد اجرایی فرمان امام پیمانکار گرفته و آماده سازی این اراضی طبق تفاهم نامه ای که با سازمان ملی زمین و مسکن منعقد شده بر عهده اداره کل راه و شهرسازی بود که آماده سازی آن از اول اردیبهشت ماه آغاز شده و در دو فاز آماده سازی قرار است انجام شود و مقرر شده مرحله اول آن تا اواسط تابستان به اتمام برسد و به موازات آن احداث بنا هم در حال انجام است و  برای 400 واحد مسکونی در دو قسمت پیمانکار گرفته شده است.

وی افزود: تفاهم های مورد نیاز با شهرداری و سازمان نظام مهندسی در خصوص تخفیف های 50 درصد در زمان صدور پروانه ساختمانی و تقسیط در دو سال و همچنین تخفیف در سازمان نظام مهندسی نیز انجام شده و از این باب مشکلی نیست و به زودی ناظرین پروژه معرفی خواهند شد و پروانه ساختمانی هم صادر خواهد شد.