14 فروردين 1399
En | 
اقدامات اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا

اقدامات اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا

تاریخ انتشار: 1398/12/21|   بازدید: 30 |  print

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: اقدامات متعددی در راستای کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این اداره کل انجام شده است.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، اسماعیل حافظی با اعلام این خبر گفت: در پی اعلام مسئولان وزارت بهداشت و درمان مبنی بر لزوم کنترل شیوع ویروس کرونا، پس از تشکیل جلسات تخصصی با واحدهای مرتبط، اقدام های پیشگیرانه با قید فوریت انجام شد.

وی با اشاره به انجام اقدامات پیشگیرانه در این اداره کل بیان کرد: ارائه آموزش در خصوص راه های پیشگیری و کنترل ویروس کرونای جدید به صورت نصب بنر، چاپ پوسترهای آموزشی و اطلاع رسانی از طریق اتوماسیون اداری حاوی توصیه های بهداشتی و نظافت فردی، از اولین اقداماتی است که در این راستا انجام شده است.

وی افزود: برای جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا در این اداره کل، هماهنگی‌های لازم با همکاران انجام شده است و بر این اساس آنها مکلف به رعایت الزامات مبنی بر ضدعفونی کردن سطوح تماس کارمندان در محیط کار خود بوده و همچنین ضدعفونی کردن روزانه با مواد استاندارد مورد تایید مراکز بهداشت به طور مستمر توسط نیروهای خدماتی انجام میشود.

حافظی افزود: طرح ثبت اثر انگشت در همه مراحل ورود و خروج کارمندان، تا اطلاع ثانوی متوقف شده است و به همکارانی که به طور مرتب با ارباب رجوع در ارتباط هستند، ماسک و دستکش، الکل و مواد ضدعفونی کننده تعلق میگیرد.

حافظی با اشاره به اهمیت لزوم رعایت نکات بهداشتی افزود: همچنین ضد عفونی کردن لابی های اداره کل و محل تجمع ارباب رجوع، تعبیه محلول‌های ضدعفونی کننده در مکان‌های مناسب، کنترل و جلوگیری از ورود افراد متفرقه به سازمان، کنترل و نظافت سرویس‌های بهداشتی از جمله تمهیدات انجام شده برای پیشگیری گسترش کرونا ویروس است.

وی افزود: در همین راستا، جلسه شورای معاونین تشکیل و مقرر شد تا پایان شیوع کرونا و به منظور کنترل شیوع بیماری، از برگزاری همایش ها، سمینارها و جلسات پرهیز شده و فقط جلسات در موارد ضروری با کمترین نفرات ممکن و با رعایت نکات بهداشتی برگزار شود.

معاون توسعه منابع این اداره کل افزود: همچنین در این راستا ثبت نام اقدام ملی مسکن به صورت پیامکی و اینترنتی انجام خواهد شد و پروانه اشتغال به کار مهندسین تا آخر اردیبهشت ماه تمدید شده و مجمع عمومی سالیانه نظام مهندسی نیز به تعویق افتاد.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد