14 فروردين 1399
En | 
تایید 50 اثر برای شرکت در سومین جشنواره ساختمان های برتر استان قزوین

تایید 50 اثر برای شرکت در سومین جشنواره ساختمان های برتر استان قزوین

تاریخ انتشار: 1398/12/13|   بازدید: 42 |  print

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین با اشاره به تعویق برگزاری سومین جشنواره ساختمان‌های برتر استان گفت: تاکنون ۵۰ اثر از سوی هیات داوری واجد ارزش شناخته شده اند که در بخش نهایی جشنواره حضور خواهند داشت.

 

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، ابراهیم مبارک قدم در این رابطه گفت: این جشنواره که سومین دوره خود را پیش رو دارد بنا بود اسفندماه سال جاری برگزار شود که بنا به دلایل فنی و همچنین پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در سال آینده برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این جشنواره در ۲ محور شامل معماری و نیز کیفیت ساخت و بهره‌گیری از فناورهای نوین به مورد اجرا گذاشته می‌شود و تاکنون ۵۰ اثر از سوی هیات داوری واجد ارزش شناخته شده، تصریح کرد: در بخش معماری، توجه به محیط پیرامونی، شرایط اقلیمی و تعهدات اجتماعی، خلاقیت و نوآوری در طراحی، مواجه خلاقانه با مشکلات خاص پروژه و در بخش کیفیت ساخت نیز تجدیدپذیری منابع و مواد، به خصوص استفاده از روش‌های بازیافت فاضلاب و جمع‌آوری آب‌های خاکستری مورد نظر قرار گرفته است.

به گفته مبارک قدم، سومین جشنواره ساختمان‌های برتر قزوین در چهار بخش مجزا شامل ساختمان‌های عمومی، بازسازی شده، مسکونی تک واحدی (ویلایی) و مسکونی آپارتمانی برگزار و بناهای برتر نیز در مراسم اختتامیه سال آینده معرفی می‌شوند.

دبیر شورای مسکن استان قزوین تاکید کرد: در این جشنواره علاوه بر تقدیر از مهندسان پروژه با اهدای تندیس، طی مراسمی لوح برتر بتنی نفیسی نیز در محل پروژه با هدف معرفی ساختمان‌های واجد ارزش به عموم شهروندان، نصب خواهد شد.

 

مبارک قدم با اشاره به تفاوت برگزاری این جشنواره نسبت به دوره‌های گذشته، اظهار داشت: امسال در نظر است که یک بخش ویژه مردمی راه اندازی شود تا طی آن ساختمان برتر از دیدگاه هنرمندان، اصحاب رسانه، تشکل های مردم نهاد و مشاوران املاک معرفی شوند.

جلب مشارکت دستگاه های اجرایی، بخش خصوصی و عموم مردم از اهداف جشنواره است

در ادامه حامد عبدالرزاقی رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: خوشبختانه برای برگزاری این جشنواره در هر دوره شاهد مشارکت بیشتر دستگاه های اجرایی، بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد بوده ایم.

وی افزود: برای برگزاری جشنواره ساختمان های برتر در دوره های قبل مشارکت سازمان نظام مهندسی ساختمان، انجمن انبوه سازان، استانداری، شهرداری، دانشگاه ها و دیگر نهادها را داشته ایم که این موضوع در دوره سوم پر رنگ تر خواهد بود.

عبدالرزاقی اضافه کرد: برگزاری مسابقه عکاسی با عنوان شهری برای همه با تلفن همراه و دوربین حرفه‌ای و با موضوع سیما و منظر شهری، مسابقه دانشجویی طراحی معماری تحت عنوان یک خانه ویلایی و همچنین مسابقه طراحی نشان ساختمان‌های برتر را به منظور جلب مشارکت بیشتر و به عنوان بخش جنبی این جشنواره برگزار کرده ایم که با استقبال قابل توجهی مواجه بوده اند.