| 05 مهر 1399
A A A   En
آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان قزوین

آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان قزوین

تاریخ انتشار: 1398/09/28|   بازدید: 4957 |  print

مدیرکل راه و شهرسازی: ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن استان قزوین از ساعت 10 صبح روز شنبه 30 آذر 98 آغاز می شود.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین،  ابراهیم مبارک قدم با اعلام این خبر عنوان کرد: ثبت نام در استان قزوین به طور همزمان با استان های تهران، البرز و کرمان آغاز می شود.

وی افزود: متقاضیان واجد شرایط می توانند از ساعت 10 صبح روز شنبه 30 آذر 98 از طریق نشانی اینترنتی tem.mrud.ir ثبت نام کنند.

مبارک قدم اضافه کرد: زمان پیش بینی شده برای ثبت نام 3 روز می باشد که پس از آن در مرحله بعد پایش اطلاعات ثبت نام کنندگان انجام می شود.

دبیر شورای مسکن استان اعلام کرد: این طرح در ۹ شهر استان قزوین آغاز می شود که شهرهای قزوین، آبیک، اسفرورین، اقبالیه، الوند، بویین زهرا، خرمدشت، تاکستان و محمود آباد را شامل می شود.

وی در خصوص شرایط متقاضیان برای ثبت نام گفت: با توجه به قانون سامان دهی، سبز بودن فرم (ج)  یعنی عدم استفاده ی متقاضی و افراد تحت تکفل از زمین مسکونی یا واحد مسکونی و از هیچ یک از امکانات نهاد های عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن، داشتن سابقه سکونت 5 ساله در محل مورد نظر، سرپرست خانوار یا متاهل بودن و زنان خود سرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن از جمله شرایط در نظر گرفته شده می باشد.

دبیر شورای مسکن استان ادامه داد: نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و...، توانایی تامین هزینه ی ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده گذرای حداقل ۳۰ درصد هزینه ی ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی در خصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه و توانایی پرداخت اقساط ماهیانه ی بانکی تسهیلات دریافتی از دیگر شرایط ثبت نام می باشد.

مبارک قدم همچنین عنوان کرد: هزینه ساخت بسته به زیر بنا و نوع ساخت از ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان متغیر می باشد.

وی گفت: تسهیلات وام بانکی نیز به مبلغ ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ ۱۸ درصد با دوره ی مشارکت ساخت حداکثر ۲ ساله و بازپرداخت تسهیلات در قالب فروش اقساطی به مدت حداکثر ۱۲ سال پرداخت می گردد.

 

 

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد