| 05 مهر 1399
A A A   En
آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان قزوین از 30 آذر

آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان قزوین از 30 آذر

تاریخ انتشار: 1398/09/21|   بازدید: 9811 |  print

مدیرکل راه و شهرسازی: ثبت نام برای اقدام ملی مسکن در استان قزوین از 30 آذر ماه از ساعت 10 صبح الی 3 بعداز ظهر شروع خواهد شد و متقاضیان به مدت سه روز فرصت دارند در صورت داشتن شرایط، با ورود به سامانه اینترنتی ثبت نام نمایند.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، ابراهیم مبارک قدم در جلسه شورای مسکن استان که به ریاست استاندار و با حضور معاون عمرانی استاندار، نماینده مردم تاکستان در مجلس، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و اعضای شوار برگزار شد، گفت: بر اساس برنامه ابلاغی وزارت راه و شهرسازی در طرح اقدام ملی مسکن، تعداد 9478 واحد مسکونی بر اساس طرح جامع مسکن به استان  قزوین ابلاغ شده است.

وی افزود: توزیع این تعداد واحد مسکونی بدین صورت هست که 2920  واحد در شهرهای بالای 120 هزار نفر از محل سازمان ملی زمین و مسکن، 3464 واحد مسکونی در شهرهای زیر 100 هزار نفر از محل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و در حوزه بافت های فرسوده 3094 واحد از محل شرکت بازآفرینی شهری می باشد.

مبارک قدم بیان داشت: در مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای استان قزوین تعداد 1945 واحد در نظر گرفته شده است که از این تعداد، 1200 واحد از طریق ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، 316 واحد از طریق واگذاری زمین های 99 ساله و 429 واحد واگذاری به بنیاد مسکن می باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی افزود: مساحت اراضی که در محدوده شهرها احصا کرده ایم 25.5 هکتار است که این اراضی برای تامین زیر ساخت ها و راه های دسترسی و خدمات روبنایی تامین و تخصیص داده شده است.

مبارک قدم بیان داشت: اکثر اراضی ملی سازمان که در داخل محدوده شهرها بوده در جهت سیاست های مسکن مهر و یا اقدام ملی مسکن مورد استفاده قرار گرفته و بنابراین بحث شناسایی اراضی جدید به شدت مورد نیاز می باشد.

وی بیان داشت: در استفاده از ظرفیت ماده 6 قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن اشاره شده که اراضی مازاد دستگاه های اجرایی با تغییر کاربری به نمایندگی از دولت در جهت تامین سیاست های تامین مسکن یا خدمات عمومی می بایست در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار بگیرد.

دبیر شورای مسکن استان افزود: ثبت نام برای اقدام ملی مسکن از 30 آذر ماه از ساعت 10 صبح الی 3 بعداز ظهر در استان قزوین شروع خواهد شد و متقاضیان به مدت سه روز فرصت دارند در صورت داشتن شرایط، با ورود به سامانه اینترنتی ثبت نام نمایند.

مبارک قدم بیان داشت: شرایط ثبت نام مشابه شرایط مسکن مهر می باشد بدین صورت که متقاضی باید سرپرست خانوار باشد و به مدت پنح سال در شهر مورد نظر سکونت داشته باشد، فرم ج وی باید سبز باشد و سابقه مالکیت شخصی نیز نداشته باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی بیان داشت: تسهیلات در نظر گرفته شده برای این متقاضیان مبلغ 75 میلیون تومان می باشد که عمدتا دهک های میانی و  متوسط جامعه را پوشش می دهد.

 

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد