17 آذر 1398
En | 
تصویب و ابلاغ طراحی شهری، بهسازی و تجدید حیات محله بلاغی

تصویب و ابلاغ طراحی شهری، بهسازی و تجدید حیات محله بلاغی

تاریخ انتشار: 1398/09/09|   بازدید: 41 |  print

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: پس از مطرح شدن طرح محله بلاغی در شورای عالی شهرسازی و معماری و ابلاغ آن توسط معاون وزیر راه و شهرسازی به استان، طرح توسط استانداری برای اجرا ابلاغ گردید.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین،  ابراهیم مبارک قدم با اعلام این خبر گفت: توجه به موضوع پیاده محوری و وجود عرصه های همگانی منطبق بر ویژگی های فرهنگی ، مذهبی و رفتارهای اجتماعی، از ویژگی های شهرهای مهم تاریخی محسوب می گردد .

مدیر کل راه و شهرسازی بیان داشت: همخوانی، یکپارچگی، پیوستگی و ارتباطات ارگانیک بین محلات و مراکز و همسایگی آنها نیز یکی دیگر از ویژگی های شهرهای مهم تاریخی به شمار می آید.

وی اظهار داشت: محفوظ داشتن هویت های تاریخی، ضمن ارتقای کیفیت های محیطی، از ابعاد مهم معاصرسازی و بازآفرینی شهرهای تاریخی می باشد .

مدیر کل راه و شهرسازی گفت: توجه به هویت فرهنگی تاریخی و لزوم حفظ یکپارچگی و انسجام و احیا این بافتها در شهر قزوین، از جمله دلایل ابلاغ این طرح می باشد.

وی افزود: در راستای عمل به مصوبات شورایعالی شهرسازی و معماری ایران، قراردادی با عنوان طراحی شهری بهسازی و تجدید حیات محله بلاغی توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران با مهندسین مشاور دانشگاه شهید بهشتی منعقد گشت.

دبیر کمیسیون ماده 5 استان بیان داشت: به واسطه وجود آثار تاریخی بسیاری از جمله مسجد مدرسه حیدریه ، عمارت سردار مفخم و گرمابه بلاغی و ضرورت امکان ارتباط بین این آثار از طریق تمهیدات کالبدی، طرح مربوطه در راستای بهره گیری مناسب از فرصت های موجود و تقویت گرشگری فرهنگی تهیه گردید.

مبارک قدم بیان داشت: همچنین مطالعات ویژه در راستای حل مسائل ترافیکی شهر با اولویت استفاده بهینه از ظرفیت خیابان های موجود و رویکرد حمل و نقل عمومی و پیاده محوری تهیه شده است.

وی بیان داشت: این طرح از طریق به کارگیری تمهیدات شهرسازی نوین و مدیریت ترافیک و در عین حال اصلاح تجربه بازگشایی محور شهید انصاری غربی تهیه شده است.

به گفته مبارک قدم پس از مطرح شدن این طرح در جلسه شورایعالی و ابلاغ آن توسط معاون وزیر به استان، طرح توسط استانداری جهت اجرا ابلاغ گردید.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
 
پربازدیدترین ها

پربازدیدترین ها