سه شنبه، 13 خرداد 1399
A A A   En
تصویب و ابلاغ طراحی شهری، بهسازی و تجدید حیات محله بلاغی

تصویب و ابلاغ طراحی شهری، بهسازی و تجدید حیات محله بلاغی

تاریخ انتشار: 1398/09/09|   بازدید: 87 |  print

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: پس از مطرح شدن طرح محله بلاغی در شورای عالی شهرسازی و معماری و ابلاغ آن توسط معاون وزیر راه و شهرسازی به استان، طرح توسط استانداری برای اجرا ابلاغ گردید.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین،  ابراهیم مبارک قدم با اعلام این خبر گفت: توجه به موضوع پیاده محوری و وجود عرصه های همگانی منطبق بر ویژگی های فرهنگی ، مذهبی و رفتارهای اجتماعی، از ویژگی های شهرهای مهم تاریخی محسوب می گردد .

مدیر کل راه و شهرسازی بیان داشت: همخوانی، یکپارچگی، پیوستگی و ارتباطات ارگانیک بین محلات و مراکز و همسایگی آنها نیز یکی دیگر از ویژگی های شهرهای مهم تاریخی به شمار می آید.

وی اظهار داشت: محفوظ داشتن هویت های تاریخی، ضمن ارتقای کیفیت های محیطی، از ابعاد مهم معاصرسازی و بازآفرینی شهرهای تاریخی می باشد .

مدیر کل راه و شهرسازی گفت: توجه به هویت فرهنگی تاریخی و لزوم حفظ یکپارچگی و انسجام و احیا این بافتها در شهر قزوین، از جمله دلایل ابلاغ این طرح می باشد.

وی افزود: در راستای عمل به مصوبات شورایعالی شهرسازی و معماری ایران، قراردادی با عنوان طراحی شهری بهسازی و تجدید حیات محله بلاغی توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران با مهندسین مشاور دانشگاه شهید بهشتی منعقد گشت.

دبیر کمیسیون ماده 5 استان بیان داشت: به واسطه وجود آثار تاریخی بسیاری از جمله مسجد مدرسه حیدریه ، عمارت سردار مفخم و گرمابه بلاغی و ضرورت امکان ارتباط بین این آثار از طریق تمهیدات کالبدی، طرح مربوطه در راستای بهره گیری مناسب از فرصت های موجود و تقویت گرشگری فرهنگی تهیه گردید.

مبارک قدم بیان داشت: همچنین مطالعات ویژه در راستای حل مسائل ترافیکی شهر با اولویت استفاده بهینه از ظرفیت خیابان های موجود و رویکرد حمل و نقل عمومی و پیاده محوری تهیه شده است.

وی بیان داشت: این طرح از طریق به کارگیری تمهیدات شهرسازی نوین و مدیریت ترافیک و در عین حال اصلاح تجربه بازگشایی محور شهید انصاری غربی تهیه شده است.

به گفته مبارک قدم پس از مطرح شدن این طرح در جلسه شورایعالی و ابلاغ آن توسط معاون وزیر به استان، طرح توسط استانداری جهت اجرا ابلاغ گردید.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد