14 فروردین 1399
En | 

اطلاعات و اخبار مرتبط با توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل (TOD)

اخبار

مدیرکل راه آهن شمال 2 کشور گفت: راه اندازی قطار حومه ای قزوین-رشت در دستور کار قرار دارد با این وجود تاکنون تنها گیلان در این خصوص درخواست نیاز داده است.
چهارشنبه 29 خرداد 1398
ساخت مترو (قطار حومه ای) قزوین-هشتگرد که سال ها از طرح آن می گذرد آینده نامشخصی دارد و اجرای آن در گرو مشخص شدن وضعیت سودآور بودن پروژه و تامین هزینه های مالی آن توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی است.
چهارشنبه 29 خرداد 1398
مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: پروژه راه آهن قزوین رشت فردا با حضور رییس جمهور به بهره برداری میرسد و بعد از این علاوه بر محورهای جاده ای آزادراه و جاده قدیم، در  مسیر ریلی نیز امکان جابجایی کالا و مسافر وجود خواهد داشت.
ﺳﻪشنبه 14 اسفند 1397
مدیر کل راه و شهرسازی قزوین: حوادث جاده ای سالانه در کشور ما جان هزاران شهروند را می گیرد و این در حالی است که اگر در کنار بهبود وضع ایمنی جاده ها، رانندگی صحیح و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی و ریلی نهاد...
ﺳﻪشنبه 30 بهمن 1397
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: ۳۱۹۷ کیلومتر شبکه ریلی و۷۸۰۰ کیلومتر بزرگراه در کشور در حال ساخت است.
ﺳﻪشنبه 04 دی 1397
مدیرعامل راه آهن گفت: در صورت تکمیل راه آهن قزوین- رشت- آستارا می توانیم یک پنجم معادل 20 درصد کل بار قابل انتقال بین هند به روسیه را به شبکه ریلی ایران جذب کنیم
ﺳﻪشنبه 04 دی 1397
وزیر راه و شهرسازی گفت: با خرید ۱۰ هزار واگن باری، ۱۰۰۰ واگن مسافری و ۲۲۰ لوکوموتیو جدید نسبت به نوسازی ناوگان ریلی اقدام خواهد شد.
ﺳﻪشنبه 04 دی 1397
وزیر راه و شهرسازی گفت: تحریم‌ها در صنعت هوایی و سایر بخش‌ها موضوع جدیدی نیست و با تجربه گذشته و توانمندی داخلی و راهکارهای منطقی همه نیازهای هوایی، زمینی و ریلی خود را تأمین می‌کنیم.
ﺳﻪشنبه 04 دی 1397
مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین: دو هدف اساسی و مهم از برگزاری جشنواره  ساختمان های برتر، الگو سازی و معرفی ایده های خوب و همچنین ایجاد نظام تشویق برای مردم شهر و مهندسان میباشد.
چهارشنبه 14 آذر 1397
مدیر کل راه و شهرسازی در جلسه ارایه جدیدترین مطالعات طرح توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی ( TOD) گفت: این طرح یک موضوع میان بخشی است و برای اجرای مناسب آن نیازمند مشارکت همه اقشار مردم از جمله متخصصین، سازمان های مردم نهاد، رسانه ها، دستگاه های ...
چهارشنبه 14 آذر 1397
 عنوانتوضیحات 
راهنماي ملي توسعه مبتني بر حمل و نقل همگانيراهنماي ملي توسعه مبتني بر حمل و نقل همگانيدانلود
برنامه استراتژيك بخش حمل و نقل ايرانمعاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازي جمهوري اسلامي ايران ارديبهشت 1397دانلود