| 05 مهر 1399
A A A   En

اطلاعات و اخبار مرتبط با توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل (TOD)

اخبار

وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر به استان قزوین از ایستگاه راه آهن قزوین بازدید کرد
دوشنبه 09 تیر 1399
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: توسعه ساختمان ایستگاه راه‌آهن قزوین از سوی وزارت راه و شهرسازی در دستور کار جدی قرار گرفت.
دوشنبه 09 تیر 1399
مدیرکل راه آهن شمال 2 کشور گفت: راه اندازی قطار حومه ای قزوین-رشت در دستور کار قرار دارد با این وجود تاکنون تنها گیلان در این خصوص درخواست نیاز داده است.
چهارشنبه 29 خرداد 1398
ساخت مترو (قطار حومه ای) قزوین-هشتگرد که سال ها از طرح آن می گذرد آینده نامشخصی دارد و اجرای آن در گرو مشخص شدن وضعیت سودآور بودن پروژه و تامین هزینه های مالی آن توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی است.
چهارشنبه 29 خرداد 1398
مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: پروژه راه آهن قزوین رشت فردا با حضور رییس جمهور به بهره برداری میرسد و بعد از این علاوه بر محورهای جاده ای آزادراه و جاده قدیم، در  مسیر ریلی نیز امکان جابجایی کالا و مسافر وجود خواهد داشت.
ﺳﻪشنبه 14 اسفند 1397
مدیر کل راه و شهرسازی قزوین: حوادث جاده ای سالانه در کشور ما جان هزاران شهروند را می گیرد و این در حالی است که اگر در کنار بهبود وضع ایمنی جاده ها، رانندگی صحیح و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی و ریلی نهاد...
ﺳﻪشنبه 30 بهمن 1397
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: ۳۱۹۷ کیلومتر شبکه ریلی و۷۸۰۰ کیلومتر بزرگراه در کشور در حال ساخت است.
ﺳﻪشنبه 04 دی 1397
مدیرعامل راه آهن گفت: در صورت تکمیل راه آهن قزوین- رشت- آستارا می توانیم یک پنجم معادل 20 درصد کل بار قابل انتقال بین هند به روسیه را به شبکه ریلی ایران جذب کنیم
ﺳﻪشنبه 04 دی 1397
وزیر راه و شهرسازی گفت: با خرید ۱۰ هزار واگن باری، ۱۰۰۰ واگن مسافری و ۲۲۰ لوکوموتیو جدید نسبت به نوسازی ناوگان ریلی اقدام خواهد شد.
ﺳﻪشنبه 04 دی 1397
وزیر راه و شهرسازی گفت: تحریم‌ها در صنعت هوایی و سایر بخش‌ها موضوع جدیدی نیست و با تجربه گذشته و توانمندی داخلی و راهکارهای منطقی همه نیازهای هوایی، زمینی و ریلی خود را تأمین می‌کنیم.
ﺳﻪشنبه 04 دی 1397
 عنوانتوضیحات 
راهنماي ملي توسعه مبتني بر حمل و نقل همگانيراهنماي ملي توسعه مبتني بر حمل و نقل همگانيدانلود
برنامه استراتژيك بخش حمل و نقل ايرانمعاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازي جمهوري اسلامي ايران ارديبهشت 1397دانلود